Spiritualiteit bij de oudste kloosterorde

Spiritualiteit bij de oudste kloosterorde

  • Datum 21-04-2026 tot 24-04-2026
  • Bestemming Doetinchem
  • Duur 4-daags
  • Groepsgrootte 10
  • Afstanden 5-14 km
  • Prijs € 495,00
  • Gids

    Marianne Juk-Kamminga

Inclusief

Deze reis is inclusief overnachtingen, maaltijden, begeleiding door een ervaren gids en deelname aan enkele liturgische vieringen in de abdij.

Nu boeken
Waar gaan we naartoe?

De benedictijner abdij Sint-Willibrord bevindt zich vlakbij Doetinchem en ligt aan de rand van het landgoed Slangenburg, verscholen in de bossen. De regio biedt een prachtig landschap van bossen en weiden met grote bomen en vaak omsloten door boswallen. De benedictijner orde is gesticht rond 550. De Willibrordabdij staat in die traditie, ook al is de abdij zelf nog niet zo oud. Het is in 1948 door de monniken eigenhandig gebouwd van bouwafval uit de Tweede Wereldoorlog.

Wat gaan we doen?

Een kloosterwandeling is een combinatie van wandelen en deelnemen aan het kloosterleven. De benedictijner monniken kennen een strikte dagorde van 6.00 uur tot 21.00 uur. Binnen dit tijdsbestek nemen zij deel aan vijf gebedsdiensten (de ‘getijden’). Deze vinden – net als de maaltijden – op vaste tijdstippen plaats. Wij mogen meedraaien in deze – strikte – dagorde in het klooster. Elke dag wandelen we (variërend van 5 tot ca 14 km). Deze combinatie staat garant voor rust, stilte en ontmoeting, maar ook voor een kennismaking met het gedachtengoed van de kloostergemeenschap.

Onze wandelingen stemmen wij zoveel als mogelijk af op het kloosterritme, zodat wij het kloosterleven goed kunnen ervaren en kunnen meebeleven. Een van de broeders ontmoeten wij op een van dezer dagen in de kapittelzaal. Tijdens een gesprek met hem staan vooral de betekenis van de stilte en spiritualiteit in de Sint-Willibrordabdij centraal.

In het programma worden ook meditatieoefeningen ingepast en kan van de meditatieruimte gebruik worden gemaakt.

Bij wie zijn we te gast?

We zijn te gast bij de Sint-Willibrordabdij in Doetinchem. Op het terrein staat de Abdijhoeve Betlehem, de voormalige boerderij van het klooster. Nu is het een aangenaam gastenverblijf en stiltecentrum, waar wij verblijven en overnachten. Het klooster en gastenverblijf liggen op ongeveer 20 minuten lopen van kasteel Slangenburg.

Er is voor iedereen een eenpersoonskamer met douche en toilet. De kamers zijn voorzien van een lakenpakket en handdoeken. Voor een tweepersoonskamer is overleg noodzakelijk. Bovendien is er een ruime verblijfsruimte (waar we ook de maaltijden gebruiken), een grote meditatieruimte en een kleine abdijwinkel.

Tijdens ons verblijf zal een gastheer/ gastvrouw zorgen voor de maaltijden, koffie en thee. Vanuit Abdijhoeve Betlehem kunnen wij buitenom naar het klooster en de abdijkerk lopen.

Goed om te weten

De abdij is per OV bereikbaar. Op het terrein kun je gratis parkeren. In de reisbrief krijg je hiervoor de benodigde informatie. De reis start op dinsdag om 16.00 uur. Op vrijdagmiddag nemen wij na de middagmaaltijd, rond 15.00 uur, weer afscheid van elkaar.

Niet inbegrepen
  • Je eigen reiskosten van en naar de abdij
  • Je aankopen in de boekhandel en je eventuele extra consumpties tijdens de week.
Terug naar homepage